DAMA SE SAPLELA U ĐENOVI: Sampdorija protiv šampiona potvrdila nepobedivost na svom “Ferarisu”! (VIDEO)

Sampdorija
Beta

Juventus je u nekoliko navrata ove sezone pokazao nesigurnost, a večeras je lošu realizaciju Stare dame iskoristila Sampdorija.

Trener gostiju Masimilijano Alegri odlučio je da odmori Đanluiđija Bufona i Andreu Barzaljija, koji su pošteđeni posle eliminacije Italije u baraž utakmici protiv Švedske.

Juventus je pedesteak minuta dominirao na terenu u Đenovi, ali su igrači u crno-belim dresovima i promašivali velike prilike. Za šansama će najviše žaliti Gonsalo Iguain i Huan Kvadrado, a njihove propuste je prvi kaznio Duvan Zapata koji je u 52. minutu glavom pogodio mrežu šampiona Italije.

Omaleni urugvajac Lukas Toreira je desetak minuta kasnije sjajnim udarcem sa oko 16 metara povisio na 2:0.

Poslednji udarac Juventusu zadao je Đanmarko Ferari.

Juve je ipak uspeo da se vrati i to u sudijskoj nadoknadi. Najpre je Iguain iz penala smanjio na 3:1, da bi potom Dibala posle fenomenalnog prodora pogodio mrežu domaćina.

Do krja susreta ostalo je da se igra još minut i po, što je bilo premalo vremena za Juventus da izbegne poraz u jednom od derbija kola.