Danci pobedom započeli kvalifikacije: Jermenija pala posle preokreta

Fudbaleri Danske pobedom su započeli kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj posle preokreta i trijumfa nad Jermenijom.

Prvo iznenađenje u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Francuskoj bilo je na pomolu u Kopenhagenu, ali fudbalska reprezentacija Jermenije nije uspela da sačuva vođstvo protiv Danaca, koji su za 15 minuta uspeli da preokrenu rezultat – 2:1 (0:0).

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda je na scenu u 50. minutu stupio vezista Dortmunda Henrik Mkhitarijan i doveo Jermene u vođstvo fenomenalnim golom sa ivice kaznenog prostora.

Činilo se da će gosti odneti sva tri boda kući jer Danci u tom momentu nisu imali igru, ali je najpre Hejbjerg u 65. minutu izjednačio na 1:1, da bi rezervista Kalenberg u 80. minutu doneo tri boda domaćinu.