‘Đavoli’ slave Felainija: Belgija sa igračem manje pobedila Izrael u gostima

Fudbalska reprezentacija Belgije kao gost savladala je Izrael sa 1:0 u meču Grupe B kvalifikacija za Evropski šampionat u Francuskoj.

Jedini strelac na meču bio je prvotimac Mančester Junajteda Maruan Felaini. On je mrežu zatresao u devetom minutu na asistenciju Kompanija. Felaini se najbolje snašao na petercu, posle jednog prekida lopta je došla do Kompanija koji ju je prosledio ka golu, a sjajni vezista je rutinski zatresao mrežu domaćina i doneo svom timu velika tri boda.

U 64. minutu Kompani je bio neoprezan i posle jednog starta zaradio je drugi žuti karton, pa su gosti do kraja meča morali da odolevaju napadima agresivnih Izraelaca.

Najzaslužniji što je mreža Belgije ostala netaknuta bio je fantastični golman Čelzija Tibo Kurtoa. On je nekoliko puta vrhunski intervenisao i odbio napade Sahara i saigrača.

Posle pet kola u Grupi B Belgija i Vels imaju po 11 bodova, Izrael je osvojio devet, Kipar šest, Bosna i Hercegovina ima pet, a Andora je nema ni jedan osvojen bod.