Novak Đoković savladao je Alberta Ramos-Vinjolasa sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 6:2) i doneo Srbiji prednost u četvrtini finala Dejvis kupa protiv Španije. Malo kasnije, prednost je povećao i Viktor Troicki koji je pobedio Pabla Karenja Bustu sa 3:0 u setovima 6:3, 6:4, 6:3. Sa dva rutinska trijumfa naša reprezentacija nalazi se na korak do polufinala!

Drugi reket sveta odigrao je jedan od najboljih mečeva u dosadašnjem delu sezone i za 116 minuta rutinski savladao 24. tenisera planete.

Od starta duela Novak je uspostavio igru koja mu odogovora na šta Ramos-Vinjolas nije imao odgovor. Prvi set protekao je dominicijom srpskog tenisera, koji u sedmom gemu pravi brejk i dolazi do prednosti od 4:2. Do kraja seta držao je prednost i sa 6:3, poveo 1:0 u setovima.

U drugom setu viđena je preslikana igra, Novak je igrao onoliko koliku mu je dovoljno, dok je Ramos dosta grešio. Ovoga puta u šestom gemu pravi brejk, koji je suvereno držao do kraja drugog seta.

Tek u trećem viđena je ozbiljna borba. Iako se po rezultatu čini da ga je Đoković najlakše dobio, nije bilo tako. U trećem gemu drugi reket sveta napravio je ponovni brejk, pa se činilo da će lako završiti meč. Međutim, u šestom gemu viđena je velika borba, a Ramos je propustio šansu da se vrati u meč. Odmah je usledila kazna, Đoković je napravio još jedan brejk i tu je bio kraj. Rutinski je dobio poslednji gem i sa 6:2 dobio poslednji set, za prednost Srbije protiv Španije.

Odmah posle njih dvojice na teren su izašli Viktor Troicki i Pablo Karenjo Busta. Srpskki teniser je u drugom meču četvrtini finala Dejvis kupa protiv Španije pobedio 19. tenisera na ATP listi. On je nadigrao je Španca sa ukupno tri brejka i doveo Srbiju na prag polufinala Dejvis kupa.

Da bi izabranici Nenada Zimonjića prošli među četiri najbolja tima sveta potreban im je jedan trijumf u naredna tri meča. U subotu je na programu dubl, a u nedelju igraju Đoković – Karenjo Busta i Troicki – Ramos Vinolas