DELBONIS ZAPLESAO TANGO USRED ZAGREBA: Argentina čudesnim preokretom, osvojila Dejvis kup! (VIDEO)

Argentina
print screen/twitter.com/daviscup

Argentina je po prvi put u svojoj istoriji osvojila Dejvis kup i narednih godinu dana popularna "salatara" krasiće vitrine njihovog Teniskog saveza.

Gaučosi su preokrenuli rezultat i slavili protiv Hrvatske u finalnom okršaju u Zagrebu, ukupnim rezultatom 3:2.

Argentina će slaviti dva heroja. Pored Huana Marina Del Potra tu titulu zaslužio je i Federiko Delbonis.

Drugi reket južnoameričke selekcije je u poslednjem, ujedno i odlučujućem, meču nadigrao Ivu Karlovića sa 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 6:2 za dva časa i deset minuta igre.

Delbonisu, inače 41. teniseru na ATP listi, u prva dva seta bio je dovoljan po jedan brejk da slomi otpor popularnog “Diva sa Šalate”. Argentinac, koji je u osvojio dve ATP titule u karijeri, u trećem setu je napravio dva brejka i u svim segmentima igre nadvisio 20. tenisera sveta i doneo svoj zemlji toliko željeni trofej.

Hrvatska je propustila priliku da posle vođstva od 2:1 nakon dva dana po drugi put prigrabi titulu šampiona eminentnog takmičenja.