“DELFINI” BEZ FINALA: Vaterpolisti Srbije poraženi od Mađara, još jedna šansa ostala za medalju

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog kupa u Berlinu, pošto su danas u polufinalu izgubili od Mađarske sa 12:11 (1:3, 5:3, 3:3, 3:2).

BETA

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Gavril Subotić sa tri gola, dok su po dva postigli Viktor i Strahinja Rašović. U strelce su se upisali i Dušan Mandić, Sava Ranđelović, Radomir Drašović i Nikola Jakšić.

Mađarsku je do pobede vodio Bence Batori sa tri gola.

Srbija je uz dva gola Subotića i Jakšića posle prve deonice imala prednost od 3:1, ali je Mađarska do poluvremena uspela da izjednači (6:6).

Posle izjednačene treće četvrtine u kojoj se igralo gol za gol, Mađaraska je u finišu poslednje stigla do odlučujućih dva gola prednosti.

Strahinja Rašović je 39 sekundi pre kraja smanjio na 11:12, a potom je Srbija imala i napad za izjednačenje. Golman Dimitrije Rističević je oprobao šut sekund pre kraja meča, ali nije bio precizan.

Srbija će sutra igrati meč za treće mesto protiv poražene ekipe iz drugog polufinala u kojem se sastaju Australija i Nemačka.