‘Delfini’ bez milosti na startu Evropskog prvenstva: Potopljeni Francuzi sa 16:5

Vaterpolo reprezentacija Srbije u prvom kolu Evropskog prvenstva u Mađarskoj savladala je Francusku sa 16:5 (4:1, 3:1, 3:0, 6:3).

Prva četvrtina pred sablasno praznim gledalištem mogla je da signalizira u nastavku meča. Sa četiri data i jednim primljenim golom Srbi su pokazali ko je gazda u bazenu.

U drugoj četvrtini postignut je gol manje, a Francuzi su uspeli da se primaknu na 4:2. To je bio signal našem timu, koji je golovima Mandića, Filipovića i Aleksića, uz dobre odbrane Gojka Pijetlovića otišao na plus 5.

Tri gola i odbranjen peterac Gojka Pijetlovića bilans su trećeg kvartala u kom je sve rešeno.

U poslednjoj četvrtini došlo je do blagog opuštanja u odbrani, pa je naš tim primio tri gola, ali je napad i dalje funkcionisao, pa je i taj deo igre rešen u korist našeg tima, koji može biti zadovoljan izdanjem na premijeri.

Srbija se u drugom kolu u utorak od 13 časova sastaje sa Nemačkom.