Derbi pripao ‘rosonerima’: Milan na ‘San Siru’ pobedio Napoli i došao do šeste pozicije na tabeli

Fudbaleri Milana savladali su ekipu Napolija sa 2:0 (1:0) u derbiju 15. kola italijanskog šampionata.

Menez je već u šestom minutu na najbolji način krunisao odličnu akciju svog tima i asistenciju Bonaventure. Primio je loptu na ivici šesnaesterca, prevario dvojicu protivničkih igrača i onda preciznim šutem iskosa sa leve strane poslao loptu u suprotni ugao Kabrala za 1:0.

Pokušavali su gosti da stignu do izjednačenja, imali su i neke prilike za to, ali umesto toga, u sedmom minutu drugog poluvremena, Bonaventura je duplirao prednost Milana.

Akcija domaćih je u tom, 52. minutu, tekla po levoj strani, Armero je odlično centrirao za Bonaventuru, koji je bio najviši u skoku i udarcem glavom pogodio za konačnih 2:0.

Gonzalo Iguain je u samom finišu imao jedan sjajan ”projektil”, ali je golman Milana Dijego Lopez još bolje intervenisao.

Ostalo je 2:0 za Milan, što je već četvrta uzastopna utakmica Napolija bez pobede.