DINASTIJI SE NE NAZIRE KRAJ: Vaterpolisti Srbije potopili Italiju za NOVU TITULU u Svetskoj ligi! (VIDEO)

Vaterpolo reprezentacija
print screen/you tube.com/*BEST*HD*SPORT*

Srbija je posle dramatičnog polufinala i pobede protiv SAD-a, uspela da savlada Italiju za petu uzastopnu titulu u Svetskoj ligi.

U finalu igranom u ruskom gradu Ruzi, igrači selektora Dejana Savića bili su bolji od Italijana rezultatom 10:9 (1:4, 2:0, 5:2, 2:3).

Delfini su meč počeli stegnuto što je selekcija Italije iskoristila okončavši prvu deonicu sa tri gola viška. Ipak, naši vaterpolisti su u drugoj četvrtini uspeli da uspostave ravnotežu, naročito u odbrani. Nisu dozvolili rivalu da postigne pogodak, a sa dva postignuta su do poluvremena prišli na samo gol zaostatka.

Najefikasniji period u igri naše ekipe bila je treća četvrtina koju smo okončali sa pet postignutih pogodaka, što će se ispostaviti ključnim na putu ka 11. zlatu u ovom takmičenju. Sve što je Italija uspela jeste da završnicu učini neizvesnom ali su zahvaljujući Pijetloviću Delfini potvrdili dominaciju svetskim vaterpolom.