Dobar start Srbije u Dejvis kupu: Lajović pobedio Bambrija u tri seta

Srpski teniser Dušan Lajović obezbedio je našoj zemlji vođstvo posle pobede nad Indijcem Bambrijem sa 6:3, 6:2, 7:5 u meču za ostanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa.

Na početku meča prvi do brejka je došao Indijac. Međutim, Lajović je brzo došao do ribrejka i u tim momentima je izjednačio na 2:2. Do kraja seta Srbin je još jednom oduzeo servis protivniku za vođstvo – 6:3.

U drugom setu naš teniser je potpuno dominirao, Bambri nije znao šta ga je snašlo, a pored rezultata 6:2 dovoljno govori i podatak da je Indijac uspeo da osvoji svega tri poena na servis našeg tenisera u čitavom setu!

U trećem setu se očekivalo da Lajović nastavi u istom ritmu, ali naš teniser je malo popustio pritisak, a sa druge strane njegov protivnik je “pustio ruku”. Ipak, Dušan je naposletku dokazao da poseduje veliki talenat i kvalitet i posle pobede od 7:5 u trećem setu Srbiji je obezbedio prednost od 1-0 u meču za ostanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa.

Sledeći na teren izlaze Devarman i Krajinović.