Drama u Londonu pripala Srbinu, Novak se plasirao u finale! Đoković – Dimitrov 6:4, 3:6, 7:6, 7:6

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, u polufinalu trećeg Gren slema sezone savladao je Grigora Dimitrova iz Bugarske sa 6:4, 3:6, 7:6, 7:6.

Posle trijumfa nad bugarskim teniserom, Đokovića još jedna pobeda deli od titule na Vimbldonu, a ujedno i do povratka na prvo mesto ATP liste. Ovo je Srbinu bila četvrta pobeda u pet duela sa Dimitrovim.

Novaku je jedan brejk bio dovoljan za osvajanje prvog seta. U drugom je usledio veliki pad u igri srpskog tenisera, a to je Grigor iskoristio da poravna skor. Treći i četvrti set okončani su u taj-brejku, a Nole je imao više živaca i pobedio je u oba za plasman u finale Vimbldona.

Đoković protivnik biće bolji iz duela Rodžer Federer – Miloš Raonić.

Najava i tok meča:

Pravi balkanski duel očekuje nas u polufinalu Vimbldona.

Sastaju se Novak Đoković i Grigor Dimitrov i sve ukazuje na to da ćemo biti svedoci istinskog teniskog spektakla. Za Dimitrova su mnogi predviđali da bi upravo ovo mogao da bude turnir gde će eksplodirati i pokazati svetu šta zaista može, ali niko nije očekivao da će baš onako maestralno odigrati četvrtfinale i počistiti Endija Mareja sa terena.

Đoković se mučio protiv Marina Čilića. Za prolaz mu je bilo potrebno svih pet setova, ali svaka čast i hrvatskom teniseru na partiji koju je pružio.

Njih dvojica su se sastajali četiri puta do sada, a Srbin vodi sa 3-1 u pobedama. Dimitrov ima 23 godine i do sada je u karijeri osvojio četiri titule. Inače, Bugarin je pravi zavodnik teniserki. Bio je u vezi sa Serenom Vilijams, a trenutno se zabavlja sa lepom Ruskinjom, Marijom Šarapovom.

Prvi set: Novak Đoković – Grigor Dimitrov 6:4

Polufinalni meč Vimbldona servisom je otvorio bugarski teniser i bio je veoma siguran – 0:1. Novak mu je uzvratio u narednom gemu. Doduše, sa 40:0 Grigor se približio na 40:30, ali je potom naš igrač sjajno servirao i izjednačio – 1:1. Bez izgubljenog poena Dimitrov je osvojio treći gem na meču – 1:2.

Usledio je sjajan servis gem Đokovića, sa tri as udarca raspršio je nade protivniku da može da mu uzme brejk – 2:2. Bravo, Nole! Bez izgubljenog poena oduzeo je servis dečku Marije Šarapove – 3:2. Ono što je bitno, Srbina dobro služi servis, pa je bez problema došao do 4:2.

Nakon tri uzastopno izgubljena gema, Dimitrov se prenuo i smanjio je Novakovo vođstvo – 4:3. U naredna dva gema teniseri nisu imali probleme kada su servirali, pa će Srbin servirati za osvajanje prvog seta – 5:4.

I opet je Srbin bez problema došao do gema na svoj servis, a ujedno i do prvog seta koji je trajao 27 minuta – 6:2.

Drugi set: Novak Đoković – Grigor Dimitrov 3:6

Opet je prvi servirao Noletov protivnik i to je učinio veoma uspešno – 0:1. Zamalo da Nole u narednom gemu od gotovog napravi veresiju. Vodio je 40:0, Bugarin je izjednačio, ali uspeo je nekako Đoković da se trgne za 1:1. Usledio je veoma zanimljiv gem u kom smo videli dosta izjednačenja, ali i brejk loptu za Srbina. Nije to Novak propustio i na taj način je drugi put na meču oduzeo servis protivniku – 2:1.

Opet se mučio Đoković, dozvolio je Dimitrovu da izjednači na 40:40, a potom smo videli i brejk loptu za Bugarina. Zahvaljujući proklizavanju Grigora, Novak je napravio ”đus”. U nastavku je i osvojio gem – 3:1. Mogao je srpski teniser da opet oduzme servis Dimitrovu, imao je jednu priliku, no sjajnim servisima se izvukao 13. teniser sveta – 3:2. Nažalost, vratio se u set Dimitrov. Vratio je brejk Novaku i sada je sve opet na nuli – 3:3.

Razigrao se bugarski teniser, sve mu polazi za rukom, bez problema je osvojio treći gem u nizu – 3:4. Loše, izuzetno loše deluje Đoković u ovim trenucima. Uspeo je da zagorča život Srbinu u ovom polufinalu novim brejkom – 3:5. Svoju sjajnu seriju je nastavio i u desetom gemu, te je uspeo da izjednači u setovima – 3:6.

Treći set: Novak Đoković – Grigor Dimitrov 7:6

Konačno je Novak prekinuo niz Dimitrova, osvojio je uvodni gem u setu – 1:0. Dvojica tenisera kao da ne žele da nas obraduju neki atraktivnim potezom ili poenom. Svako od njih bio je siguran kada je servirao u narednih pet gemova, pa je rezultat poravnat – 3:3.

Prvi je do prilike za brejk došao bugarski teniser. Srećom, sa tri laka poena Novak nije dozvolio da se to desi – 4:3. Ono što brine jeste to da deluje da Novak igra bez strasti. Retke su situacije u kojima bodri sebe kako ume i podiže ruke slaveći poen. Bilo kako bilo, u trećem setu brejka još nema, a Bugarin će servirati za ostanak u setu – 5:4. Opet se nekako izmigoljio Grigor, i pored loše igre došao je do desetog gema – 5:5.

Veoma brzo i lako Đoković je servis gemom šesti put poveo u ovom setu – 6:5. Posle izjednačenja Grigorovog o pobedniku seta će odlučivati taj brejk – 6:6.

Snašao se Srbin i na sjajan način iskoristio je greške bugarskog tenisera, pa je uz dva mini brejka došao do seta.

Četvrti set: Novak Đoković – Grigor Dimitrov 7:6

Opet je set otvorio Dimitrov servisom, a gem je osvojio bez igubljenog poena. Uzvratio mu je Novak istom merom, a u narednom je zahvaljujući greškama protivnika napravio brejk – 2:1.

Neverovatno! Taman kada je trebalo da dokusuri Grigora, on mu je dozvolio da napravi ribrejk. Nažalost, rezultat je poravnat – 2:2. U naredna dva gema brejkova nije bilo – 3:3. Deluje kao da Đoković ne može da dođe u priliku da oduzme servis Bugarinu. Doduše, i Dimitrov je popravio svoj servis pa je došao do novog vođstva – 3:4.

Ono što je svakako trebalo Srbinu jeste lagani gem. Grigor faktički nije ni pipnuo lopticu, a Nole je razornim servisima izjednačio – 4:4. Deveti gem pripao je Dimitrovu, a na servis Noleta viđena je prava drama. Imao je set loptu Bugarin, naš teniser je bio u nok-daunu, ali se ipak volšebno izvukao iz teške situacije. Usledio je moćan urlik zadovoljstva Beograđanina – 5:5. Posle još dva gema u kojima nije bilo brejkova, o pobedniku ovog seta odčučivaće taj-brejk – 6:6.

Prvi mini brejk napravio je Dimitrov, kada je Nole izbacio bekhend iza linije za 2:1, ali je istom greškom vratio na 3:2. Činilo se da Novak može da se vrati i preuzme kontolu, ali je forhend ubacio u mrežu i na pauzu se otišlo sa 4:2. Sigurnim servisima Bugarin je došao do tri vezane vezane set lopte, ali je Đoković sve tri neutralizovao. Te prilike imale su veliki uticaj na Grigora koji je napravio duplu servis grešku i poklonio prvu meč loptu Novaku Đokoviću. Prvu je uspeo da izbegne, ali ga je loš izlazak na mrežu koštao druge i Novak je po treći put izborio plasman u finale Vimbldona.