Drama u Valjevu pripala domaćinu: Metalac košem Protića u poslednjoj sekundi savladao MZT

Košarkaši Metalca savladali su MZT sa 69:67 u dramatičnoj utakmici u Valjevu u 21. kolu ABA lige.

Domaći tim je prvu četvrtinu odigrao za nijansu bolje, poveo je sa 20:16 posle 10 minuta igre, ali je druga deonica u potpunosti pripala gostima, koji su napravili preokret i na poluvreme otišli sa šest poena viška na svom kontu – 37:31.

Drugo poluvreme počelo je serijom ekipe Metalca od 5:0, kojom su ponovo uhvatili priključak, da bi nešto kasnije vratili rezultatsku prednost.

Ipak, gosti su bukvalno do samog kraja ”disali za vratom” Valjevcima, a kada je Uroš Lučić pogodio trojku za 67:67, na deset sekundi pre kraja, ”mirisalo” je na produžetke.

Ali, tajm-aut Vladimira Đokića je imao efekta, plejmejker Nemanja Protić je preuzeo odgovornost i posle odličnog solo-prodora, postigao je odlučujući pogodak, u poslednjoj sekundi, za konačnih 69:67.

Protić je bio i najefikasniji u svom timu sa 21 poenom, a pratio ga je Jevtović sa 10.

Na drugoj strani, MZT-u nije pomogla ni fenomenalna partija Predraga Samardžiskog, koji je upisao 20 poena i 20 skokova! Uz njega, odličan je bio i Stefan Sinovec sa 17 postignutih poena.