E, TO JE VRHUNSKI FUDBAL! Francuska u četvrtfinalu posle spektakularne utakmice sa Argentinom

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je danas u spektakularnoj utakmici sa 4:3 pobedila Argentinu.

Francuzi su poveli u Kazanju preko Antoana Grizmana u 13. minutu iz penala, koji je iznudio Kilijan Mbape odličnim prodorom u kom je pokazao svoju brzinu.

Grizman je prethodno odličnim udarcem iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Argentina je bila lošija, ali je odličnim šutem Anhela Di Marije došla do izjednačenja u 41. minutu, a u 48. je povela preko Gabrijela Merkada, koji je skrenuo loptu nakon šuta Lionela Mesija.

Francuska je do kraja ipak pokazala superiornost i prvo izjednačila fantastičnim udarcem Benžamena Pavara u 57. minutu i potom golovima Mbapea u 64. i 68. ostvarila pobedu.

Argentina je u 93. smanjila na 4:3 preko Serhija Aguera i imala je napad za izjednačenje, ali nije uspela.

Protivnik u četvrtfinalu šampionata sveta u Rusiji biće joj pobednik duela izmedju Urugvaja i Portugala koji će se igrati večeras od 20.00.