Anadolu Efes prokockao je veliku prednost u Rusiji. Izabranici Dušana Ivkovića su poraženi od Uniksa u Kazanju konačnim rezultatom 67:64.

Efesu je ovo drugi poraz posle šest odigranih kola, dok je Uniks upisao svoju drugu pobedu u grupi A.

Efes je kontrolisao utakmicu punih 30 minuta. Ekipa Dude Ivkovića je sjajno igrala odbranu i tako nadomestila nešto slabiji napad. Međutim sve što su gradili pune tri deonice su prosuli u poslednjem kvartalu.

Uniks je iskoristio neshvatljiv pad protivnika, ubacivši 24 poena u poslednjih 10 minuta. Ključne poene u finišu je ubacivao Kit Lengford koji je bio najzaslužniji za pobedu svog tima.

On je okončao duel sa 19 postignutih poena. Pratio ga je Dor Fišer sa 16 poena i devet skokova. Dvocifren je bio još Kostas Kajmakoglu sa 10 poena.

U redovima tima iz Istanbula, Dario Šarić je bio najefikasniji sa 13 poena i devet skokova. Doguš Balbaj je ubacio 11, a Metju Džening 10 poena.