EL: Bjelica vodio Željkov Fener, PAO pobedio u Berlinu , Efes se izvukao, Unikaha slavila

Okončano je šesto kolo Top 16 faze Evrolige. Fenerbahče je nadigrao Laboral Kuću rezultatom 91:90, a Panatinaikos je slavio u Berlinu protiv Albe sa 65:59. U poslednje dve utakmice kola, Unikaha je uspela da dođe do prve pobede u ovoj fazi takmičenja savladavši Njižnji Novgorod rezultatom 85:67. Efes je sa druge strane u dramatičnom finišu slavio protiv Armanija rezultatom 73:71.

Fener našeg Željka Obradovića je imao kontrolu nad susretom. Međutim gosti iz Španije su opasno pripretili u samom finišu. Došli su do prednosti u poslednjem minutu. Tada je Nemanja Bjelica stupio na scenu. Sjajno se snašao u reketu, pokupio ofanzivni skok i ubacio dva slobodna bacanja koja su odlučila pobednika.

Bjelica je bio i najkorisniji igrač susreta pošto je zabeležio 14 poena uz čak 16 skokova. Efikasniji od njega bio je Endru Gaudlok sa 19, a treba istaći i partiju Bogdana Bogdanovića koji je imao 11 poena i pet skokova. Na drugo strani solidan je bio nekadašnji košarkaš Partzana Davis Bertans sa 14 poena.

Fener u grupi F ima četiri pobede i dva poraza, dok je Laboral kuća upisala svoj četvrti poraz nakon šest odigranih utakmica.

Panatikos je slavio u Berlinu u izuzetno tvrdoj utakmici. Zeleni iz Atine su imali zaostatak od sedam poena na poluvremenu. Međutim u nastavku je viđena potpuno drugačija situacija. Pao se razigrao u napadu, a svojom odbranom su zatvorili sve puteve do svog koša za bitnu pobedu na gostujućem terenu.

Najefikasniji u pobedi bio je Lukas Mavrokefalidis sa 11 poena, dok su po 10 ubacili Vladimir Janković i Dimitris Dijamantidis. U poraženom sastavu Džamal Meklin i Redži Reding su zabeležili 11, odnosno 10 poena.

Pao, kao i Fener, ima četiri pobede i dva poraza, dok je Alba ima dva trijumfa i četiri poraza.

(Foto: euroleague.net)

U poslednje dve utakmice kola, Unikaha je uspela da dođe do prve pobede u ovoj fazi takmičenja savladavši Njižnji Novgorod rezultatom 85:67.

Efes je sa druge strane u dramatičnom finišu slavio protiv Armanija rezultatom 73:71.

U ekipi Dušana Ivkovića, Stratos Perperoglu je ubacio 18 poena. Naš Nenad Krstić je okončao susret sa osam poena.

Top 16 Evrolige, 6. kolo:

Grupe E:
Galatasaraj – Makabi 94:97 (22:27, 27:17, 15:19, 21:22, 9:12)
Crvena zvezda – Žalgiris 68:70 (13:20, 21:19, 15:14, 19:17)
Real Madrid – Barselona 97:73 (26:16, 16:17, 24:20, 31:20)
Alba – Panatinaikos 59:65 (13:13, 16:9, 16:23, 14:20)

Tabela: Makabi 5-1, Real Madrid 5-1, Pantinaikos 4-2, Barselona 3-3, Pantinaikos 3-2, Alba 2-4, Galatasaraj 2-4, Žalgiris 2-4, Crvena zvezda 1-5,

Grupa F:
Olimpijakos – CSKA 84:76 (11:17, 32:20, 21:16, 20:23)
Fenerbahče – Laboral Kuća 91:90 (20:21, 25:22, 26:22, 20:25)
Armani – Efes 71:73 (17:20, 19:14, 18:20, 17:19)
Unikaha – Nižnji Novgorod 85:67 (22:23, 24:18, 18:16, 21:19)

Tabela: CSKA 5-1, Olimpijakos 5-1, Fenerbahče 4-2, Efes 4-2, Laboral Kuća 3-3, Nižnji 2-4, Armani 2-4, Unikaha 1-5