EL: Erceg nije mogao sam u Barseloni, Katalonci ubedljivi protiv Galate

U poslednjoj utakmici dana, Barselona je lako na svom parketu savladala Galatasaraj u okviru sedmog kola Top 16 faze Evrolige. Katalonci su slavili rezultatom 82:70.

Barsa je odigrala jednu od boljih utakmica u ovoj fazi takmičenja. U drugoj deonici su napravili ključnu razliku. Ubacili su 30 poena za plus 13.

Drugo poluvreme je proteklo bez većih uzbuđenja. Galatasaraj je imao seriju početkom poslednje četvrtine kojom su na kratko smanjili na jednocifren zaostatak, ali je Barsa brzo uzvratila i rutinki privela meč kraju.

Najefikasniji u pobedi bio je Tomaš Satoranski sa 17 poena. Pratio ga je slovenački internacionalac Boštjan Nahbar sa 15, dok su po 12 poena i devet skokova upisali Ante Tomić i Džastin Doelman.

U Galatasraju je sjajno odigrao Zoran Erceg. Naš internacionalac je bio najefikasniji sa 18 poena. Pored njega dvocifren je bio još samo Patrik Jang sa 11.

Vladimir Micov nije imao svoje veče pošto je ubacio tri poena.

Barsi predstoji velika borba u nastavku Top 16 faze. Sada imaju četiri pobede i tri poraza. Galatasaraj sa druge strane ima dve pobede i pet poraza.

Evroliga – 7. kolo Top 16 faze REZULTATI:

Grupa E:
Žalgiris – Real 71:88 (23:24, 24:23, 13:25, 11:16)
Makabi – Alba 59:66 (16:15, 20:20, 8:15, 11:16)
Barselona – Galatasaraj 82:70 (22:20, 30:19, 14:17, 16:14)
Petak:
20.45 Panatinaikos – Crvena zvezda

Tabela: Real 6-1, Makabi 5-2, Barselona 4-3, Panatinaikos 4-2, Alba 3-4, Galatasaraj 2-5, Žalgiris 2-5, Crvena zvezda 1-5

Grupa F:
Nižnji – Olimpijakos 82:91 (24:24, 18:17, 24:22, 16:28)
Petak:
18.00 CSKA – Armani
19.15 Efes – Fenerbahče
20.30 Laboral – Unikaha

Tabela: Olimpijakos 6-1, CSKA 5-1, Fenerbahče 4-2, Efes 4-2, Laboral 2-4, Nižnji 2-5, Unikaha 1-5, Armani 1-5