EL: Fenerbahče trijumfovao u Rusiji, odličnu partiju odigrali Bjelica i Bogdanović

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Nižnji Novgorod u gostima sa 78:60, u 2. kolu Top16 faze u Evroligi.

Ekipa Željka Obradovića je tako upisala prvi trijumf u drugoj fazi, pošto je na startu pretrpela poraz od CSKA u Istanbulu.

Sjajan meč u Rusiji odigrao je Bogdan Bogdanović koji je za 23 minuta imao 17 poena (7-13) i 5 skokova, dok je Nemanja Bjelica za 28 minuta imao 7 poena (3-7) i 10 skokova. Najefikasniji je bio Gaudlok sa 23 poena.

Fener je utakmicu prelomio odličnom odbranom u drugom poluvremenu u kojem je domaćin ubacio samo 24 poena.

Tarens Kinzi bio je najbolji kod domaćina sa 16 poena, 4 skoka i 4 asistencije, 11 je dodao Antonov, a 10 Ročesti. Ekipi iz Nižnjeg ovo je bio prvi poraz u Top16 fazi.