EL: Nižnji na krilima sjajnog Ročestija ‘stotkom’ pregazio Efes

Košarkaši Nižnjeg Novgoroda stigli su do druge pobede u TOP 16 fazi Evrolige. Oni su kod kuće, u meču 4. kola, deklasirali Anadolu Efes sa 109:90.

Ekipa Ainarasa Bagackisa od početka do kraja odigrala je neverovatnu utakmicu na krilima briljantnog Tejlora Ročestija.

Sjajni plej Nižnjeg izluđivao je igrače Efesa tokom cele utakmice, a na kraju je imao 19 poena i 15 asistencija, oborivši tako Teodosićev Top16 rekord po broju uspešnih dodavanja.

U prvom poluvremenu domaćin je promašio samo šest šuteva iz igre, pa i ne čudi što je nakon 20 minuta vodio sa 65:47. Brojke domaćina bile su impresivne i na kraju utakmice. Imali su 72% u šutu za dva puena, za tri su šutirali 7-11, a imali su i 11 skokova više od gostiju.

Osim Ročestija u domaćem sastavu je blistao Parahuski sa 27 poena i 6 skokova, kao i Tompkins sa 21 poenom i 10 skokova. Na drugoj strani, Milko Bjelica je imao 15, a Krstić i Lazme po 13 poena. Srpski centar igrao je 21 minut i ubacio je 4 od 7 šuteva.

Ovo je bio drugi trijumf Nižnjeg i drugi poraz Efesa.