Erceg nije pomogao Galati: Neptunas savladao Turke i otežao im put u Top 16 fazu Evrolige

Košarkaši Neptunasa savladali su Galatasaraj sa 82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12) u devetom kolu grupe D Evrolige na svom terenu.

Neptunas je odigrao borbeno u odbrani sa akcentom na šutu za tri poena u napadu, kao i u ostalim utakmicama u ovoj grupi.

Ipak, ono što nije bilo očekivano, Litvanci su uspeli da ispariraju u skoku turskoj ekipi, što im je retko uspevalo u dosadašnjem toku Evrolige, tako da je taj segment igre i nedovoljna prednost Turaka možda bila i odlučujuća.

Šakur je svojom trojkom iz velike daljine zapečatio sudbinu Galatasaraja i konačan rezultat je bio 82:72.

Fantastična partija Ercega koji je postigao 24 poena za svih 40 minuta i igri nije pomogla Galatasaraju. Sa druge strane, fantastični Gailius je postigao 23 poena, a u drugom poluvremenu mu se pridružio i Mustafa Šakur, koji se zaustavio na 16 poena.

Posle ovog meča Neptunas je prestigao Galatasaraj, i sada sa 4 pobeda i 5 poraza ima realne šanse da prođe dalje. Galatasaraj je ostao na 3-6, a susret koji će odigrati Laboral i Valensija daće mnogo odgovora u ovoj grupi.

Ako Valensija bude poražena, gubi sve šanse za plasman u top 16 i biće nezainteresovana u poslednjem kolu kada dočekuje Neptunas, pa bi Litvanci to mogli da iskoriste i načine neverovatan uspeh.

Grupa D:

Sreda:

Neptunas – Galatasaraj 82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12)

Petak:

20:30 Laboral Kuća – Valensija

20:45 Olimpijakos – Crvena zvezda

Tabela: Olimpijakos 7-1, Crvena zvezda 5-3, Laboral 4-4, Galatasaraj 3-6, Neptunas 4-5, Valensija 2-6.