FA kup: Blekburn odoleo Liverpulu na ‘Enfildu’, teška povreda Škrtela

Fudbaleri Liverpula i Blekburna odigrali su danas 0:0 u utakmici četvrfinala FA kupa, tako da će polufinalista tog takmičenja biti poznat posle revanš meča.

Liverpul je tokom celog meča imao inicijativu i ređao šanse, ali je ekipa iz Čempionšipa uspela da se odbrani i izbori se za još jedan meč.

Današnju utakmicu na Enfildu obeležila je i povreda Martina Škrtela na samom početku meča. Škrtel se povredio već u trećem minutu posle duela sa Rudijem Gestedeom, zbog čega je završio na nosilima, ali i u bolnici. Međutim, na poluvremenu oficijalni spiker obavestio je navijače “crvenih” da nije reč o teškoj povredi Slovaka.

Srpski reprezentativac u dresu Liverpula Lazar Marković igrao je do 59. minuta kada ga je zamenio Mario Baloteli.

Revanš meč između Liverpula i Blekburna igra se za deset dana.