FANTASTIČAN DEBI U FED KUPU: Olga spasila meč loptu, pa donela pobedu Srbiji!

Olga Danilović
print screen/facebook/Olga Danilovic

Srpska teniserka Olga Danilović pobedom je debitovala u reprezentaciji.Talentovana teniserka je donela prvi poen Srbiji na turniru u Talinu koji se igra u okviru evro-afričke zone FED kupa.

Danilovićeva je na startu takmičenja savlada bugarsku teniserku Isabelu Šinikovu rezultatom 6:3, 6:7 (3-7), 7:6 (8-6).

Rezultat pokazuje koliko je meč bio uzbudljiv, a 26-godišnja teniserka iz Bugarske je mnogo bolje započela susret i povela sa 1:3 u prvom setu. Ipak, Olga odgovorila na neverovatan način osvojivši čak osam od narednih devet gemova.

Drugi set je pripao Šinikovoj posle taj-brejka, a drama se nastavila i u trećem setu. Olga Danilović je imala priliku da završi meč svojim servisom ali se Šinikova izvukla iz neprijatne situacije i o pobednici je odlučivao još jedan taj-brejk.

U odlučujućim trenucima trećeg seta, Danilovićeva je imala prednost od jednog mini brejka, ali je do meč lopte prva stigla bugarska teniserka. Na kraju je Olga uspela da spasi meč loptu i donese Srbiji prvi poen.

Drugi meč za Srbiju na turniru u Talinu igra Dejana Radanović a sastaće se sa Viktorijom Tomovom.