Bundesliga: Pobeda Bajerna nakon preokreta, Volfzburg remizirao (VIDEO)

Fudbaleri Bajerna pobedili su sa 5:2 posle preokreta Verder u 32. kolu Bundeslige i na najbolji način najavili revanš polufinala Lige šampiona sa Realom.

Izabranici Pepa Gvardiole, koji su još pre nekoliko nedelja obezbedili titulu šampiona Nemačke, dozvolili su gostima da povedu sa 1:0, a potom i 2:1, ali su na kraju rutinski slavili.

Volfsburg je igrao 2:2 sa Frajburga i tako propustio šansu da preskoči Bajer iz Leverkuzena, koji od 18.30 igra sa Borusijom iz Dortmunda, u borbi za četvrto mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Bodove su podelili Hofenhajm i Ajtranht iz Frankfurta, dok su Majnc i Herta trijumfima sa po 2:0 približili Nirnberg i Ajntraht iz Braunšvajga približili ispadanju iz elite.

Na „Alijanc areni”, Verder je uspeo da iznenadi Bajern već u desetom minutu golom Gebre Selacija, ali je Frank Riberi izjednačio deset minuta kasnije. Međutim, Aron Hunt je utišao 71.000 navijača golom u 36. minutu, a vođstvom gostiju otišlo se na odmor.

U nastavku je viđen pravi preokret, Klaudio Pizaro je bio strelac dva gola u razmaku od četiri minuta, u 53. i 57, da bi se potom Bastijan Švajnštajger i Arjen Roben upisali u strelce i Bavarcima doneli ubedljiv trijumf.

Srpski fudbaler Aleksandar Ignjovski je igrao za Venger od 55. minuta, kada je zamenio Sedrika Makijadija.

Volfsburg je imao šansu da se pobedom ozbiljnije umeša u borbu za mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali ih je u tome osujetio Marko Teracino, koji je Frajburgu doneo bod golom u 83. minutu. Ivan Perišić je bio dvostruki strelac za domaći tim, u 3. i 70. minutu, a u strelce se za Frajburg upisao i Admir Mehmedi u 61. minutu.

Majnc je sa 2:0 bio bolji od Nirnberga, golovima Šinđija Okazakija i Kristofa Morica, dok je istim rezultatom Herta bila bolja od Ajntrahta iz Braunšvajga. Junaci trijumfa bili su Džon Bruks i Sami Alagui u 61, odnosnio 77. minutu.

Posle tih poraza Nirnberg i Braunšvajg i dalje imaju matematičke šanse da opstanu u elitnom društvu, ali kroz baraž. Mesto u baražu trenutno drži Hamburger, koji ima bod više od Nirnberga, a dva od Braunštvajga, ali i utakmicu manje, a do kraja sezone su ostala još dva kola.