Liverpul nastavio seriju loših rezultata: Kristal Palas ‘Crvenima’ naneo treći poraz u nizu

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su Liverpul sa 3:1 (1:1) posle preokreta u prvom nedeljnom meču 12. kola Premijer lige.

Liverpulu je ovo četvrto kolo bez pobede, a treći poraz u nizu. S druge strane, Kristal Palas je prekinuo seriju od pet utakmica bez trijumfa.

Poveo je Liverpul već u drugom minutu. Adam Lalana je skoro sa polovine terena uputio savršen pas do Rikija Lamberta na ivici šesnaesterca, a on je bio uspešniji u duelu jedan na jedan sa golmanom.

Kristal Palas je načeo „crvene” u 17. minutu preko Dvajta Gejla, koji se posle odbijene lopte od stative našao na pravom mestu i zatresao mrežu

Golu je prethodio silovit šut, koji je sa velike udaljenosti uputio Jala Bolasi, ali je pogodio levu stativu.

Upravo je on bio asistent kod drugog, vodećeg pogotka. Posle smešne greške Dejana Lovrena poslao je dugu loptu u šesnaesterac do Džoa Ledlija, koje je niskim šutem po sredini gola povećao rezultat na 2:1.

Mile Jedinak daje treći gol. Kapiten Palasa je savršeno izveo slobodan udarac s ivice šesnaesterca u desne rašlje i zapečatio sudbinu Liverpula.