LŠ: Galatasaraj – Čelsi 1:1, Real Madrid – Šalke 6:1

Poslednja dva prva meča osmine finala Lige šampiona odigrana su večeras, a rezultati se Galatasarej - Čelsi 1:1, Real Madrid - Šalke 6:1.

Čelsi je poveo u devetom minutu golom Toresa posle lepe kontre i idealnog dodavanja Aspilikuete. Izjednačio je Šeđu u 65. minutu posle kornera Snajdera.

U Gelzenkirhenu Real je poveo u 13. minutu golom Benzeme posle velike greške Santane, a Bejl je majstorijom duplirao prednost u 21. minutu. Prethodno je Santana ponovo pogrešio.

U 52. minutu Ronaldo je povisio na 3:0 posle lepog driblinga, a pet minuta kasnije Benzema je posle dodavanja Ronalda petom poveo 4:0. Tu nije bio kraj, ubrzo je Bejl na dodavanje Ramosa dao i peti gol, mada nije dosuđen ofsajd u kojem se našao velški fudbaler. Čisto da ne zaostaje za Bejlom i Benzemom, Ronaldo je u 89. minutu dao još jedan gol, posle nove početničke greške odbrane Šalkea.

U 91. minutu Huntelar je dao verovatno najlepši gol u osmini finala, ali takmičarski beznačajan.

Sastavi timova:

Galatasaraj (4-4-2): Muslera, Ebue, Teljes, Balta (Kaja 46), Šeđu, Hajrović (Kurtuluš 31), Melo, Inan, Snajder, Jilmaz, Drogba (Bulut 80).
Čelsi (4-2-3-1): Čeh, Ivanović, Aspilikueta, Teri, Kejhil, Lampard, Ramires, Vilijan, Širle (Mikel 67), Azar, Tores (Eto 68).

Šalke (4-2-3-1): Ferman, Hovedes, Kolašinac, Santana, Matip, Boateng (Gorecka 59), Nojšteter, Farfan (Obasi 76), Draksler, Mejer, Huntelar.
Real Madrid (4-1-2-3): Kasiljas, Karvahal, Marselo, Pepe, Ramos, Alonso (Iljaramendi 73), Di Marija (Isko 68), Modrić, Ronaldo, Bejl (Hese 80), Benzema.