Premijer liga: Evertonova peta pobeda u nizu, Totenhem do remija u 95.

Fudbaleri Evertona ostvarili su petu uzastopnu pobedu, dok je Totenhem izjednačio golom u Eriksena u 95, u subotnjim mečevima 34. kola engleske Premijer lige.

Everton je autogolom Vesa Brauna pobedio Sanderlend u gostima i ‘minimalcem’ prestigao Arsenal na četvrtoj poziciji na tabeli.

Totenhem je bio na korak od novog poraza, ali je Eriksen golom u poslednjem napadu uspeo da izjednači protiv Vest Broma – 3:3.

Osim duela između Sanderlenda i Evertona, još četiri utakmice završene su rezultatom 1:0, a pobede su ostvarili ostvarili Fulam, Kardif, Stouk Siti i Kristal Palas.

U nedelju se igraju preostale dve utakmice, Čelsi gostuje Svonsiju, dok se na ‘Enfildu’ sastaju Liverpul i Mančester Siti, u utakmici koja bi mogla da reši šampiona Engleske.

Izabranici Roberta Martinesa nisu uspeli da slome otpor domaćih više od 70 minuta, u jednoj izjednačenoj utakmici u kojoj je viđeno čak 44 udarca (24:20. Ipak, jedini gol i veliku radost gostima doneo je igrač Sanderlenda Ves Braun, koji je u 75. minutu loptu poslao u svoju mrežu.

Fulam i Kardif ostvarili su važne trijumfe u borbi za opstanak, pa su sada na pet, odnosno šest bodova od prvog iznad crte – Noriča. Fulam je sa 1:0 bio bolji upravo od ‘kanarinaca’, a pobedonosni gol delo je Rodaljege u 40. minutu.

Isti rezultat viđen je na ‘Britaniji’, gde je pobedu Kardifu doneo Huan Kala, sredinom drugog dela igre.

Arnautović je asistirao Pitersu za uspeh Stouka protiv Njukasla, a poraz Aston Vili naneo je Pančon 14 minuta pre kraja.