PRIMERA: Barselona pobedila Rajo, rekord Klaudija Brava

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na gostujućem terenu Rajo Valjekano sa 2:0, u utakmici sedmog kola španskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Barselona je povela u 35. minutu golom Lionela Mesija, a minut kasnije konačan rezultat postavio je Nejmar.

Mesi je tako postigao 249. gol u španskom prvenstvu i nedostaju mu još dva da izjednači rekord legendarnog fudbalera Atletik Bilbaoa Telma Zare.

Nejmar je postigao sedmi gol u sedmoj utakmici.

Golman Barselone Klaudio Bravo oborio je rekord Primere iz 1977.
godine, pošto u prvih 561 minuta u sezoni nije primio gol. On je oborio rekord bivšeg golmana tog kluba Pedra Artole. Rajo je utakmicu završio s devet igrača, pošto su Horhe Morciljo i
Havije Agino dobili po dva žuta kartona u drugom poluvremenu.

Barselona je prva na tabeli sa 19 bodova i još je neporažena, a Rajo Valjekano zauzima 10. mesto sa osam bodova.