‘Furija’ prepušta svetski tron: Francuska savladala Španiju, za zlato protiv Katara

Rukometaši Francuske plasirali su se u finale Svetskog prvenstva u Kataru pošto su savladali selekciju Španije, aktuelnog branioca trofeja, sa 26:22 (18:14).

U Nadadu se sa pet golova istakao Mišel Gigu, dok su po četiri postigli Narsis, Porte i Soraindo. Ugalde i Kanaljes su dali po pet za “furiju”.

Igralo se gol za gol prvih deset minuta, kada je Francuska golovima Karabatića i Narsisa prva stigla do dva pogotka prednosti. Vrlo brzo “gali” su stekli +4, koliko su imali i na poluvremenu (18:14).

Španci sa dva gola Ugaldea se vraćaju u igru početkom drugog dela, da bi u 38. minutu već bilo samo gol razlike. Međutim, na golu Francuza počinje da dominira Omeje, koji je do kraja meča skupio 20 odbrana, te omogućio svom timu laganu pobedu.

Finale je na programu u nedelju od 17.15, a istog dana od 14.30 Španija i Poljska će se boriti za bronzanu medalju.