Gengam ‘skinuo skalp’ šampionu: Pari sen Žermen prvi put poražen u sezoni

Fudbaleri Gengama savladali su ekipu Pari sen Žermena, aktuelnog šampiona Francuske, sa 1:0, što je 'Svecima' prvi poraz u sezoni u francuskom šampionatu.

Gol koji je odlučio pobednika postignut je već u 11. minutu, kada je Pijeumakao svojim čuvarima u kaznenom prostoru ”Svetaca” i poslao loptu u desni ugao gola golmana Sirigua.

Činilo se da će gosti, predvođeni Ibrahimovićem, Kavanijem i Lavecijem, u preostalih osamdesetak minuta uspeti da bar stignu do izjednačenja, ali je ekipa Gengama izdržala do kraja, sačuvala minimalnu prednost i upisala svoju treću uzastopnu pobedu u šampionatu Francuske.

Parižani su na drugom mestu u francuskom šampionatu sa 37 bodova, dok vodeći Marsej ima bod više i utakmicu manje. Gengam se posle treće uzastopne pobede popeo na 13. mesto na tabeli, a imaju 21 bod.