GOSPODIN NA KVADRAT: Hjuitu je sviran aut, a onda je Sok RAZGALIO SPORTSKI SVET (VIDEO)

Džek Sok Lejton Hjuit
Youtube screennhot/Kolaž

Američki teniser Džek Sok oduševio je publiku, ali i protivnika Lejtona Hjuita zbog fer-plej poteza na Hopman kupu.

Legendarni Australijanac pobedio je Soka u dva seta (7:5, 6:4), ali više od samog meča ostaće upamćen jedan sjajan primer sportskog poštenja.

Pomenuta situacija dogodila se u prvom setu pri vođstvu Amerikanca od 5:4 i servisu Hjuita. Bivšem šampionu Vimbldona i US opena sviran je aut pri rezultatu 30:0. Odluci sudije se usprotivio Sok.

– Bilo je unutra, proveri ako želiš – dobacio mu je Amerikanac.

Hjuit je isprva delovao malo zbunjen, publika takođe, kao da niko nije mogao da veruje šta se to događa. Potom je prihvatio Sokov predlog, ispostavilo se da je loptica zaista bila unutra, a izraz Hjuitovog lica i reakcije publike najbolje svedoče o oduševljenju poštenjem Amerikanca.