Gran Pri: Odbojkašice pretrpele prvi poraz, Srbiji samo bod protiv Tajlanda u Koreji

Seniorke Srbije su poražene u 2. kolu B grupe I divizije XXII Gran Prija 2014. Tajland je danas, u Hvaseongu, u drugoj utakmici 2. kola, pobedio Srbiju sa 3:2, po setovima 25:19, 18:25, 20:25, 25:19 i 15:13, posle 118 minuta igre.

Srbija je osvojila bod protiv fanatično borbenih Tajlanđanki, u meču u kome su izabranice Zorana Terzića vodile sa 2:1, ali su propustile šansu da trijumfuju.

Prvi set:

Srbija je na početku utakmice povela sa 3:1, pa 6:3, a Tajland smanjio na 6:5. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:7 za Tajland. Vodila se zatim izjednačena borba, a Srbija je ponovo povela sa 11:10, pa ponovo Tajland sa 12:11. Posle izjednačenja na 12:12, Tajlanđanke su serijom 3:0 stigle do prednosti od 15:12, a na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:14. Poveo je zatim Tajland sa 18:14, Srbija smanjila na 18:16, a Tajlanđanke su ponovo stigle do četiri poena viška – 20:16. Nakon tajm – auta Terzića, Tajland je nastavio seriju poena, poveo sa 22:16, pa je Terzić i drugi put zatražio 30 sekundi odmora. Smanjila je Srbija prednost Tajlanda na 22:18, da bi Tajland završio set sa 25:19 i poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set:

Drugi set je počeo vođstvom Srbije od 4:1, da bi Tajlanđanke serijom 4:0 preokrenule rezultat i povele sa 5:4. Posle nekoliko promena rezultata, na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:6 za Srbiju. Vodila je Srbija sa 9:6, pa 11:7, a Tajland smanjio na 11:9. Posle vođstva od 12:10, Srbija je serijom 4:0 povela sa 16:10. Smanjio je Tajland zatim na 16:13, pa je Terzić tražio tajm – aut. Osovjio je potom Tajland još jedan poen, smanjio na 16:14, da bi Srbija uzvratila, serijom 3:0 i povela sa 19:14. Vodila je Srbija sa sedam poena prednosti, 22:15, a Tajland smanjio na 22:17. As servisom Ane Bjelice, Srbija je stigla do 24:17, a zatim realizovala drugu set loptu za konačnih 25:18, za izjednačenje na 1:1 u setovima.

Treći set:

U trećem setu, kao i u prethodna dva, na startu se vodila izjednačena borba i ekipe se se smenjivale u vođstvu. Vodila je Srbija sa 4:3, pa Tajland sa 5:4 i 7:6, da bi na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:7 za Srbiju. Nakon 8:8 usledila je serija Srbije 7:0 za prednost od 15:8. Vodila je zatim Srbija sa 17:10, pa 20:12, ali je Tajland smanjio na 21:16. Nakon 22:16, Tajland je smanjio na 22:18, a Srbija sa dva vezana poena stigla do 24:18. Srbija je treći set dobila sa 25:20 i povela sa 2:1 u setovima.

Četvrti set:

Rezultatska neizvesnost viđena je od početka četvrtog seta. Igralo se veoma borbeno za svaki poen, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. U period između dva tehnička tajm – auta, prvo je Srbija imala dva poena prednosti (10:8), a zatim Tajland (14:12). Posle tajm – auta Zorana Terzića, Srbija je izjednačila na 14:14, ali je na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:14 za Tajland. Sa dva vezana poena Tajland je stigao da prednosti od 18:14, pa je Terzić zatražio drugi trenerski tajm – aut u četvrtom setu. Vodio je Tajland sa 19:15, a Srbija smanjila na 19:17, da bi posle 20:18 Tajland serijom 3:0 povećao razliku na 23:18. Tajlanđanke su četvrti set dobile sa 25:19 i izjednačile na 2:2 u setovima.

Peti set:

Peti set je počeo vođstvom Tajlanda od 3:1, pa 5:2, da bi Srbija smanjila na 5:4, a posle 6:4 za Tajland izjednačila na 6:6. Na promenu strana se otišlo sa prednošću Srbije od 8:7. Vodila je Srbija sa 11:10, a Tajlanđanke sa tri uzastopna poena preokrenule i povele sa 13:11. Nakon tajm – auta Srbije, Tajland je stigao do dve meč lopte (14:12) i realizovao drugu za konačnih 15:13 i pobedu od 3:2.

Seniorke Srbije će u nedelju, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Koreje, od 7 časova i 10 minuta po našem vremenu.