Grčki ‘večiti’ derbi rešila Srpkinja: Ivana Nešović srušila Panatinaikos

Odbojkašice Olimpijakosa savladale su u najvećem derbiju grčke odbojke Panatinaikos u gostima sa 3-0 uz sjajnu partiju srpske odbojkašice Ivane Nešović koja je bila najefikasnija u pobedničkoj ekipi.

Olimpijakos je bio bolji po setovima 25:18, 25:19 i 25:23 i ovim trijumfom se osvetio za poraz u prvom delu sezone, vrativši se na prvo mesto u ligi.

U prepunoj dvorani, Olimpijakos je od samog starta imao blagu prednost i sa relativnom lakoćom je stigao do 1-0. U drugom setu, gostujuće odbojkašice su povele sa 6-1, posle čega je Panatinaikos smanjio na 8-7, da bi Nešovićeva pri rezultatu 13-17 pomogla Olimpijakosu da se odlepi i da mirno završi set.

U trećem setu PAO je probao da se vrati ali Olimpijakos je uvek imao rešenje, najčešće preko Jovane Vesović i Ivane Nešović. Ušlo se u neizvesnu završnicu i pri vođstvu Olimpijakosa 24-23, Nešovićeva je svojim 18. poenom donela trijumf ‘crveno-belima’.

Olimpijakos je ovom pobedom prvi sa 39 poena, Panatinaikos je drugi sa 38, dok je Panaksiakos treći sa 36.