Haos u Sarajevu: ‘Vječiti’ derbi obeležen neredima i incidentima! Ima i povređenih (VIDEO+FOTO)

U nedelju je odigran 104. „vječiti” sarajevski derbi. Fudbalski klub Sarajevo je na stadionu Grbavica u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavio protiv Željezničara rezultatom 2:1. Ali pobeda nije ono o čemu se priča... Nažalost, trijumf je ostao u senci incidenta i nereda.

Bordo tim je poveo preko Velkoskog, a nekoliko minuta kasnije izjednačenje ekipi sa Grbavice doneo je Hasanović.

Nakon izjednačujućeg gola ekipe sa Grbavice došlo je do nereda na severnoj tribini, tada je meč prekinut, a u neredima je bilo i povrijeđenih.

I pre prekida, navijači su se gađali raznim predmetima. Neki od njih su uspeli da preskoče zaštitnu ogradu i tada je došlo do sukoba sa policijom.

Nekoliko povređenih osoba odmah je primilo lekarsku pomoć, nekolicina je privedena, a posle 20 minuta prekida meč je nastavljen. (Više o incidentima pogledajte OVDE)

U nastavku je ekipa Željezničara propustila nekoliko šansi za preokret, što su gosti uspeli da kazne 20-ak minuta pre kraja, kada je posle katastrofalne igre domaće odbrane Duljević pogodio mrežu za 1:2.

Sarajevo je ostvarilo prvu pobedu na Grbavici posle pet godina i izjednačilo se sa gradskim rivalom na tabeli.