Helepova preko Petkovićeve u finalu Rolan Garosa

Rumunska teniserka Simona Halep plasirala se danas u finale Rolan Garosa u Parizu, pošto je pobedila 27. teniserku sveta, Andreu Petković iz Nemačke sa 2:0 u setovima (6:2, 7:6).

Četvrta teniserka Halep se tako prvi put u karijeri plasirala u finale nekog grend slem turnira i za trofej će igrati protiv Ruskinje Marije Šarapove, koja je ranije danas posle tri seta pobedila
Kanađanku Eženi Bušar. Halep je u prvom setu dva puta oduzela servis protivnici i za pola
sata igre je povela u meču. U drugom setu je bilo neizvesnije, Petković je posle brejka u četvtom gemu povela sa 3:1, ali je u narednom izgubila svoj servis i ubrzo je Halep izjednačila na 3:3.

Nakon toga teniserke su bile sigurne prilikom svojih servisa, pa je meč odlučen u taj-brejku, koji je rumunska teniserka dobila sa 7:4. Finale je na programu u subotu, a Help će pokušati prvi put u karijeri da pobedi Šarapovu, posle tri vezana poraza. Poslednji put igrale su u finalu turnira u Madridu ove godine, kada je osma teniserka sveta pobedila sa 1:6, 6:2, 6:3.