Ibrahimović ponovo ispisuje stranice fudbalske istorije: Šveđanin postizao golove u svim minutima

Fudbaler Pari Sen Žermena i reprezentativac Švedske Zlatan Ibrahimović ušao je u istoriju fudbala, pošto je tokom karijere postizao golove u svakom minutu utakmice.

On je u prijateljskoj utakmici protiv Estonije (2:0), na kojoj je postigao dva gola, bio strelac i u 24. minutu i tako kompletirao neverovatan statistički podatak.

Na tom meču je prestigao rekord Svena Ridela po broju golova za reprezentaciju Švedske, koji napadač PSŽ-a sada drži sa 50 pogodaka.

Pored Ibrahimovića, istu stvar je uradio samo još najbolji fudbaler današnjice i igrač madridskog Reala Kristijano Ronaldo, kada je u ferbuaru postigao gol u sedmom minutu protiv Atletik Bilbaa i tako, kako i Zlatan, uspeo da (naravno, na različitim utakmicama) bude strelac u svakom od 1. do 90. minuta.

Ibrahimović je karijeru počeo u Malmeu, a igrao je još za Ajaks, Juventus, Inter, Barselonu i Milan.

Za reprezentaciju Švedske odigrao je 99 utakmica.