Istorijska odluka UEFA: Evropska fudbalska unija napravila presedan zbog jedne utakmice

Evropska fudbalska unija (UEFA) odlučila je danas, prvi put u istoriji, da se zbog greške sudije jedan meč ponovi, ali ne ceo, već samo poslednja tri minuta.

Utakmica mladih ženskih reprezentacija do 19 godina između Engleske i Norveške u kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrana je u subotu i završena je pobedom Norveške od 2:1.

Najzanimljviji detalj sa tog meča viđen je u 96. minutu kada je sudija Marija Kurtes poništila gol iz jedanaesterca za Englesku i dosudila indirektan udarac za Norvešku.

Fudbalski savez Engleske je uložio žalbu, jer bi se ta selekcija nerešenim rezultatom plasirala na EP. Ta žalba je usvojena, a UEFA je danas donela po malo čudnu odluku.

Meč će se ponoviti, ali će početi praktično u 90. minutu i to jedanaestercem za Englesku, a potom će se odigrati još tri minuta.

Pravdu u tih nekoliko minuta će, naravno, deliti drugi sudija.

I sama UEFA je navela da njena disciplinska komisija nikada do sada nije donela takvu odluku.