IZDOMINIRAO: Jokić vratio Denver u borbu za plej-of

Nikola Jokić
print screen/you tube.com/NBA Conference

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu i vratio Denver na pobednički kolosek posle tri vezana poraza.

Nagetsi su savladali Majami rezultatom 116:113, a Jokić je za 35 minuta upisao novi dabl-dabl.

Momak iz Sombora je meč završio sa 19 poena, 10 skokova i 7 asistencija, a protivnicima je uspeo da ukrade dve lopte.

Denver je na poluvremenu imao 11 poena prednosti, ali je Hit uspevao da smanjuje razliku i uvede duel u neizvesnu završnicu. Ipak, snage za preokret nije bilo, pa su se izabranici Majka Melouna vratili u borbu za plej-of.

Osim Jokića, istakao se Danilo Galinari koji je bio najefikasniji sa 29 poena, deset više od Vilsona Čendlera.

Goran Dragić je na drugoj strani imao 22 poena i 6 uspešnih dodavanja, dok je Hasan Vajtsajd postigao 16 poena i uhvatio 12 lopti.

Nakon ovog trijumfa, Nagetsi imaju skor 36-40 i na Zapadu zaostaju dve pobede za osmoplasiranim Portlandom, do je Majami osmi na Istoku sa 37 trijumfa i 40 poraza.