Jasna poruka crveno-belima: Kairat pobedio u derbiju pred meč sa Zvezdom

Fudbaleri Kairata savladali su Astanu sa 2:0 (1:0) u derbiju 18. kola kazahstanske Premijer lige.

Kairat je poveo u finišu prvog poluvremena golom brazilskog veziste Israela da Silve, a konačan rezultat postavljen je u sedmom minutu drugog poluvremena kada je mrežu gostiju zatresao Bauržan Islamhan iz jedanaesterca.

Protivnik Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu Evrope nalazi se u odličnoj formi pošto je u prethodnih šest utakmica kazahstanskog prvenstva upisao pet pobeda i jedan remi, a ima i dva trijumfa u tamošnjem Kupu.

Posle 18. kola na tabeli vodi Aktobe sa 38 osvojenih bodova, dok je Kairat sada drugi sa četiri boda manje.

Podsetimo, Crvena zvezda dočekuje Kairat u četvrtak od 20 časova i 45 minuta u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope.