Jelena slavila protiv Mone Bartel

Jelena Janković plasirala se u osminu finala turnira u Štutgartu spektakularnim preokretom protiv Mone Bartel, koju je pobedila sa 2:6, 7:6 (8), 6:3 posle dva i po sata borbe. Čak četiri meč lopte imala je Nemica u taj-brejku drugog seta, a Jelena se odbranila i uzvratila za plasman u narednu rundu.

Posle 6:2 i 3:1 u drugom setu, delovalo je da Mona Bartel grabi ka pobedi protiv Jelene, ali je ona uzvratila i sa dva brejka došla do prilike da servira za izjednačenje.

Pri vođstvu od 5:4, propustila je čak šest set lopti, ali nije kažnjena kada se ušlo u taj-brejk. U ovom periodu igre je Nemica četiri puta imala šansu da okonča meč i ode u osminu finala, a Jelena je drugu za izjednačenje iskoristila.

U trećem setu, ključan je bio brejk za 4:2, posle čega je, baš posle četvrte meč lopte, Jelena ostvarila pobedu. U narednoj rundi, protivnica će joj biti bolja iz duela Andrea Petković – Flavija Peneta.

Na turniru učestvuje i Ana Ivanović, a u prvom kolu igraće protiv Sabine Lisicki (sreda, oko 15:30).