Jokanović ispustio titulu: Votford kao drugoplasiran tim ulazi u Premijer ligu

Slaviša Jokanović je sa Votfordom obezbedio plasman u Premijer ligu, ali nije uspeo da seriju sjajnih rezultata kruniše i titulom u Čempionšipu, pošto je u poslednjem kolu remizirao sa Šefildom (1:1).

Pre utakmice je sve već bilo spremno za slavlje Votforda, pa je slavni navijač i deoničar kluba Elton Džon poručio „da svi uživaju u šampionskoj tituli”, a fanovi su priredili i koreografiju, no na kraju se nisu radovali.

Bornmut je samo mogao da ugrozi „Stršljenove”, protiv Čarltona je na gostovanju već u 12. minutu poveo sa 2:0, čime je preskočio Votford na tabeli, a tim Slaviše Jokanovića je na to odgovorio preko Vidre u 25. minutu. Prvo je udarac Dinija zaustavio Kirkland, koji nije uspeo da odbrani i kada je Vidra naleteo.

Održavao je Votford prednost do 92. minuta, kada je Nuhiu izjednačio, što je bilo dovoljno da Bornmut bude za bod ispred tima Slaviše Jokanovića. Ovaj tim je trijumf još začinio golom Ričija za 3:0