Jokić se poigravao sa Hauardom: Ekspresni “tripl-dabl” za ubedljivu pobedu nad Lejkersima (VIDEO)

Srpski košarkaš Nikola Jokić imao je učinak od 17 poena, 12 skokova i 13 asistencija u pobedi Denvera nad LA lejkersima rezultatom 133:96.

Screenshot/youtube.com/Denver Nuggets

Ovo je četvrti najbrži “tripl-dabl” u istoriji NBA lige, a Jokić drži rekord koji je postavio u duelu protiv Milvokija.

Lejkersi su “naoštreni” ušli u utakmicu, ali su samo tokom prvih deset minuta uspeli da pariraju rapoloženoj ekipi Nagetsa. Domaćin se sredinom druge deonice odvojio na dvocifrenu vrednost, a na poluvreme otišao sa “plus 13” i od tada je “jezeraše” držao u svom ritmu.

U drugom delu meča, Lejkersi su potpuno ostali bez energije, što je Denver znao da kazni i dva minuta do kraja stigne do maksimalnih 42 poena prednosti, ali je tim iz Los Anđelesa do kraja uspeo da barem malo ublaži debakl.

Majk Maloun je veliku prednost iskoristio i kako bi mogao da odmori startere i da priliku igračima sa nešto manjom minutažom u dosadašnjem toku sezone.

Jokić je velike probleme zadavao je Srbin direktnom čuvar Dvajtu Hauardu, koji nije uspeo da izađe na kraj s njim.

Na fenomenalno izdanje srpskog igrača, nadovezala se igra ostatka tima, te je Somborac imao podršku u Nešonu Hilandu koji je upisao 27 poena i 10 skokova i Džefu Grinu koji je imao poen manje. Dvocifreni u redovima Denvera bili su još i Barton 12, Gordon 11, Rid 11 i Moris 10.

Lejkersi su imali samo trojicu dvocifrenih igrača, bili su to Lebron Džejms sa 25 i devet asistencija, Rasel Vestbruk ga je prato sa sa 19, te Dvajt Hauard sa 13 poena.