JOŠ JEDAN KORAK KA ZLATU: Đoković u četvrtfinalu Olimpijskih igara

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Printscreen

To je ostvario pobedom nad Alehandrom Davidovičem Fokinom rezultatom 2:0 (6:3, 6:1).

Mogao je prvi set i drugačije da se završi s obzirom na to da je Španac u trećem gemu imao dve brejk lopte. Ipak, Fokinu su koštale neiznuđene greške te je srpski as stigao najpre do izjednačenja, a potom i gema.

Već u narednom gemu kaznio je Đoković Fokinu time što je napravio brejk. Tada je napravljena i odlučujuća prednost koju je prvi reket sveta održavao do kraja seta.

Pri rezultatu 5:3 i 30:0, Đoković je odservirao jedan od najbržih servisa u karijeri – 207 kilometara na čas. To je bilo i više nego dovoljno za tri set lopte, a Đoković koristi drugu.

Pritisnuo je srpski as 22. igrača sveta odmah na startu drugog seta. Imao je 30:0, ali se Fokina izvukao. Ipak, ono što nije uspeo u prvom pošlo mu je za rukom u trećem gemu kada dolazi do brejka.

Imao je priliku da praktično završi meč u narednom servis gemu Fokine, ali je Đoković tu priliku propustio.

Na njegovu sreću, ali i nesreću Fokine koji se nezgodno okliznuo, dobija novu koju koristi.

Dva brejka prednosti ispostavila su se nedostižnim za Španca koji je do kraja seta uspeo samo da izgubi još jedan servis gem.

Đoković će se u četvrtfinalu Olimpijskih igara sastati sa Kejom Nišikorijem koji je savladao Ilju Ivašku.