JOŠ JEDAN USPEH SRPSKOG ASA: Nole je jedini na svetu kome je OVO pošlo za rukom – i to DVA PUTA

Srbin ispisao istoriju!

printscreen

Srpski teniser Novak Đoković upisao je osvajanje 19. gren slem turnira u karijeri.

Prvi reket sveta je savladao grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa rezultatom 3:2 nakon velikog preokreta. Ipak, podatak koji privlači pažnju vezan za velikog rivala, Rafaela Nadala kome uopšte nije prijatno zbog toga.

Naime, Đoković je jedini čovek koji je uspeo da pobedi “Bika sa Majorke” na Rolan Garosu i ujedno osvoji turnir. Takođe, samo Đoković je uspeo da savlada Nadala dva puta na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Prvi put je to uspeo u četvrtfinalu 2015. godine, lagano sa 3:0, međutim u finalu je izgubio od Švajcarca Stanislasa Vavrinke.

Da eliminiše Rafu sa njegovog omiljenog turnira uspeo je i švedski teniser Robin Soderling 2009. godine. Međutim, Šveđanin nije podigao Kup Musketara, jer ga je na tom putu zaustavio Rodžer Federer.

Takođe, podatak vredan pomena je i taj da je Novak Đoković jedini teniser na svetu koji je osvojio svaki gren slem turnir više od jedanput.