Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Vojvodinu u Novom Sadu posle preokreta u poslednjih pola sata meča – 2:1 (0:1).

Čuka je povela preko Ivana Todorovića u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, izjednačio je Janko Tumbasević u 67. minutu, a pobedu gostima doneo je Nikola Stojiljković u 74. minutu.

Ekipa sa Banovog brda sada ima 25 bodova, jedan manje od Vojvodine, i četvrta je na tabeli srpskog prvenstva.

Jagodina je zabeležila drugu uzastopnu pobedu u Super ligi i prešla u gornji deo tabele, pošto je na svom terenu pobedila Radnički 1923 sa 2:1

„Ćuranima” je ovo bio drugi uzastopni trijumf i sada su došli na sedmo mesto sa 20 bodova. Kragujevački Radnički je ostao na poslednjem mestu tabele, a današnji gol mu je bio tek treći u dosadašnjem toku takmičenja.

Jagodina je povela u devetom minutu preko Dušana Martinovića, a povisila je vođstvo u 38. preko Đorđa Šušnjara.

Radnički je smanjio u 69. minutu golom Dragana Milovanovića, posle koga su se gosti rastrčali i preuzeli inicijativu, ali je bilo kasno za preokret.

Napredak je prekinuo seriju od dva uzastopna poraza, pošto je u duelu s rivalom s kojim se bori za opstanak pobedio Donji Srem sa 3:1. Kruševljani su se tako odmakli od opasne zone, pošto je niški Radnički odigrao 2:2 protiv Mladosti.

Napredak je slavio golovima Bojana Božovića u petom i 71. minutu, kao i Ibrahima Ndijajea u 80. minutu. Gol za Donji Srem postigao je Aleksandar Stanisavljević u 63. minutu.

U druga dva popodnevna meča nije bilo pobednika. Mladost je odnela bod iz Niša, a domaći Radnički je posle 2:2 ostao u opasnoj zoni. Spartak i Rad odigrali su u Subotici 0:0, tako da su ostali pri sredini tabele.