JSL: Javor i Sloboda ispali iz lige, Rad u baražu, Donji Srem izvukao opstanak pobedom na Karaburmi

U mečevima poslednjeg 30. kola Jelen Superlige bilo je dosta uzbuđenja, a glavna bitka vodila se između klubova koji su se borili za opstanak. Iako je pobedio Spartak na Banjici sa 2:1, Rad će igrati baraž mečeve za superligaški status.

Rad je do šanse za opstanak stigao pobedom nad subotičkim Spartakom sa 2:1 na Banjici i zahvaljujući boljem međusobnom skoru sa Javorom.

Tim iz Ivanjice je uzalud slavio nad Napretkom sa 4:3, u spektakularnom meču u kojem je svih sedam golova postignuto u prvih 45 minuta. Sloboda je u meču sezone poražena od Voždovca 1:0 pred svojim navijačima u Nišu, pa je ostala poslednja.

U ostalim mečevima poslednjeg kola JSL, u svojevrsnom “Superkupu” Vojvodina i Crvena zvezda su remizirali 3:3 u Novom Sadu, dok je Partizan zaključio sezonu pobedom 2:0 nad Čukaričkim. Donji Srem je slavio minimalnu pobedu nad OFK Beogradom, a Radnički i Jagodina su remizirali 1:1.

Tok mečeva:

Javor – Napredak 4:3 (4:3)

Ivanjičani su poveli već u osmom minutu, prednost im je doneo Milošković. Napredak nije časio ni časa i uspeo je da izjednači dva minuta kasnije kada je mrežu zatresao Ndiaje.

Veoma brzo Javor je postigao još dva gola. Najpre je u 31. minutu mrežu pogodio Cecarić, a tri minuta kasnije na 3:1 povisio je Dražić.

Nastavilo se sa efikasnošću, a Napredak je smanjio na 3:2 golom Lukovića.

Apsolutno čudna stvar dešava se u Ivanjici, za 45 postignuto je čak SEDAM golova. Ndiaje je novim pogotkom izjednačio na 3:3, a prednost Javoru opet je doneo Stojaković.

Radnički 1923 – Jagodina, 1:1 (1:1)

Šušnjar je ”ćuranima” obezbedio prednost već nakon dva minuta igre, ali su se Kragujevčani oporavili od šoka i izjednačili u 6. minutu pogotkom Beljića.

Rad – Spartak Subotica 2:1 (2:0)

Milošević je u 22. minutu ”građevinarima” doneo prednost, bio je precizan sa bele tačke. Tim sa Banjice nastavio je sa jurišima i to im se isplatilo u 29. minutu kada je Ožegović duplirao vođstvo svog tima – 2:0.

Subotičani su golom Noskovića smanjili na 2:1 u 58. minutu.

Radnički Niš – Novi Pazar 2:0 (1:0)

Milenković je doveo domaće fudbalere u vođstvo u 26. minutu, a gostujući igrač, Pajović, pet minuta kasnije zaradio je crveni karton.

Nakon što su gosti dobili još jedan karton koji označava put u svlačionicu (crveni je dobio Otašević), Nišlije su povele sa 2:0 golom Pejčića u 76. minutu.

Sloboda – Voždovac 0:1 (0:1)

Gosti su došli do prednosti golom Obradovića u 22. minutu.

Vojvodina – Crvena zvezda 3:3 (0:1)

Posle promašaja u meču sa OFK Beogradom, Đorđe Rakić se konsolidovao i doveo je svoj tim u vođstvo u poslednjem minutu prvog dela igre.

Voša je za samo sedam minuta preokrenula rezultat. Najpre je Veselinović izjednačio u prvom minutu nastavka, a potom je Puškarić pogodio za 2:1. Đorđe Rakić se razigrao i izjednačio je – 2:2.

Novosadski crveno-beli su ponovo poveli, strelac je Popara3:2. Mladi Zvezdin fudbaler, Luka Jović, postavio je konačnih 3:3 u 76. minutu.

OFK Beograd – Donji Sem 0:1 (0:0)

Nestvarno važan pogodak za opstanak u Jelen Superligi Srem je postigao u 80. minutu, a strelac je bio Damnjanović.

Partizan – Čukarički 2:0 (0:0)

Danko Lazović uspeo je da zatrese mrežu Čukaričana u meču koji ništa ne odlučuje, a igrao se 73. minut. Fofana je u trećem minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Najava mečeva:

Utakmicama poslednjeg 30. kola spušta se zavesa na fudbalsku sezonu u Superligi Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom protiv OFK Beograda (4:2) u 29. kolu osvojili su 26. titulu u istoriji kluba. Zvezda je tako prekinula dominaciju Partizana, koji je ove sezone morao da se zadovolji drugim mestom na tabeli. Treće mesto osvojila je ekipa Jagodine, dok je Vojvodina četvrta. To su ujedno i klubovi koji će sledeće sezone igrati u Evropi.

S obzirom na to da je šampion već poznat, kao i timovi koji će igrati u Evropi, jedino ostaje da se vidi ko će se oprostiti od elitnog ranga takmičenja, a ko će ići u baraž.

Borbu za opstanak vode Javor, Rad, Sloboda i Donji Srem. U najlošijem položaju su ekipe Javora i Rada, koje su na dnu tabele sa po 26 bodova. Sloboda ima 28 bodova, a Donji Srem jedan bod više.

Sve utakmice poslednjeg kola Superlige počinju u 17 časova, a derbi se igra u Novom Sadu gde osvajač Kupa Vojvodina, dočekuje novog šampiona Crvenu zvezdu.

Kalkulacije:

– Ukoliko u poslednjem kolu Donji Srem, Sloboda Point, Rad i Javor Matis budu imali isti broj bodova, a to je 29, u tom slučaju bi ispali Rad i Javor Matis, a u baraž bi otišla Sloboda Point.

– Ukoliko krug zatvore tri ekipe, a da to budu Donji Srem, Rad i Javor Matis, mesta u Super ligi više ne bi bilo za Donji Srem i Javor, dok bi u baraž išao Rad.

– Ukoliko krug zatvore tri ekipe ( Sloboda, Rad i Javor), onda bi sigurno ispali Rad i Javor Matis.

Kako god da okrenete, u najgoroj situaciji se nalaze Ivanjičani i ‘građevinari’.