JSL: Neverovatni Petar Jelić! Napadač Rada ‘rasturio’ Voždovac sa pet golova

Fudbaleri Rada savladali su Voždovac na Vračaru sa 6:1, a čak pet golova postigao je Petar Jelić.

Rad je znatno lakše nego što je iko mogao da očekuje, savladao voždovačke ”Zmajeve” rezultatom 6:1, a prvih pet golova na ovom meču delo su pomenutog Jelića.

Svoju fantastičnu seriju golova započeo je u osmom minutu, a nastavio u 23, 29, 44 i 53. minutu za 0:5 na semaforu!

Radi se o 27-godišnjem fudbaleru, koji je karijeru počeo u Modriči, zatim imao neuspelu epizodu u Nirnbergu, posle čega se vratio na domaću scenu, u ekipu OFK Beograda. Posle još jedne pečalbarske avanture, kraće vreme je proveo u Novom Pazaru, usledio je odlazak u Kinu, da bi ovog leta pojačao ekipu Rada.

Inače, do kraja ovog meča se samo postavljalo pitanje koliko će još golova biti postignuto i da li će Jelić još koji put savladati iskusnog Supića.

Ipak, domaći su u 64. minutu golom Anđelkovića stigli do počasnog gola, da bi konačnih 1:6 postavio Slavko Perović.

U isto vreme, Novi Pazar je pred svojim navijačima rutinski savladao kragujevački Radnički rezultatom 2:0. Gosti su odolevali samo u prvom poluvremenu, da bi u nastavku meč u korist domaćina prelomili Hadžibulić u 51. i Đorđević u 80. minutu meča.

Tokom večeri igra se još nekoliko mečeva, a u centru pažnje biće derbi u Novom Sadu – Vojvodina vs Crvena zvezda.