JSL: Rad na Banjici podelio bodove sa Napretkom, pobeda OFK-e

U poslednjim mečevima 26. kola Jelen superlige, OFK Beograd je pobedio Javor na Karaburmi sa 2:1, dok je Rad remizirao protiv Napretka sa 1:1.

Poveo je OFK Beograd preko Čavrića u 29. minutu, brzo su izjednačili Ivanjičani golom Račića, a Čavrić je u 71. minutu novim pogotkom postao junak “romantičara”. OFK Beograd je ovim trijumfom izašao iz zone ispadanja, dok je Javor zakucan za dno tabele četvrtim uzastopnim porazom.

Posle podviga i pobede nad Partizanom u Kruševcu sa 2:0, Napredak je gostovao Radu koji se grčevito bori za opstanak, a poveo je zahvaljujući Miloševiću u 17. minutu.

Gavrić je 15-ak minuta kasnije postavio konačan rezultat, čime je sprečen izlazak “građevinara” iz zone koja vodi u niži rang. Timu sa Banjice predstoji veliki izazov u sledećem kolu, jer gostuje Crvenoj zvezdi koja se bori za titulu.