JSL: Treća pobeda u nizu za Voždovac, Nišlije bolje od Pazaraca, Čuka ispustila dva gola prednosti

Fudbaleri Radničkog pobedili su u Nišu Novi Pazar sa 3:1, dok su Mladost i Čukarički u Lučanima remizirali sa 2:2, u 26. kolu Jelen Superlige.

Najviše razloga za zadovoljstvo imaju fudbaleri Voždovca, koji su slavili kao gosti protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak, subotičkog Spartaka rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Obiora Odita u 77. minutu, pa su popularni ”Zmajevi” stigli do trećeg vezanog trijumfa i konačno pobegli iz zone ispadanja.

Nišlije su na Čairu zabeležile treću uzastopnu pobedu, zahvaljujući kojoj su na tabeli preskočile Jagodinu i Mladost, a već na kraju prvog poluvremena imali su dva gola prednosti, da bi nadu Pazarcima vratio autogol Ćuluma. Za kraj, Ašćeriću je bio dovoljan minut na terenu (ušao u 92. umesto Marjanovića) da zatrese mrežu za veliko slavlje.

Čukaričkom nije bilo dovoljno vođstvo od 2:0 stvoreno golovima Regana i Pjasentina, a Mladosti i bod znači kako bi bar malo odmakao ekipama koje su na ivici zone ispadanja.

Otpisani Radnički nije imao šta da traži na gostovanju OFK Beogradu, “romantičari” su sa 2:0 preboleli poraz od Čukaričkog, dok je bleda Jagodina bez golova okončala meč sa Donjim Sremom. Ujedno, ovo je čak šesti meč bez pobede za “ćurane”.