JSL: Voždovac do pobede u 94, ‘Brđani’ slavili u nastavku, Vojvodina bolja od Radničkog u goleadi

U nedelju od 13 časova na programu je bilo sedam utakmica poslednjeg kola jesenjeg dela šampionata, a pobede su zabeležili Čukarički, Voždovac, Napredak i Vojvodina.

Fudbaleri Vojvodine bili su veoma ubedljivi u prvom poluvremenu u Kragujevcu, a golovima Gaćinovića stekli su dva gola prednosti. Arsić je u 41. minutu smanjio rezultat, da bi Ivanić zatresao mrežu za konačnih 1:3 posle prvih 45 minuta. Potpuni šok priredili su domaći fudbaleri kada su za samo dva minuta postigli dva gola za izjednačenje. Ipak, Ivanić je ”Lalama” doneo sva tri boda u ovoj fantastičnoj utakmici.

U derbiju začelja na „krovu” tržnog centra u Zaplanjskoj ulici u Beogradu Radnički Niš je poveo protiv Voždovca. Jedini strelac u prvom delu igre bio je Marjanović u 25. minutu. Potpuni preokret priredili su domaćini u nastavku. Najpre je Nikolić izjednačio u 70. minutu, da bi Babović sa ”kreča” svom timu doneo sva tri boda u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

OFK Beograd bio je jedini domaći tim koji je imao prednost posle prvog poluvremena, a za „Romantičare” je pogodio Gajić. Ekipa sa Karabrme nije uspela sa sačuva vođstvo, a „Ćuranima” je bod obezbedio Šušnjar u 84. minutu.

I na Banjici je gost vodio glavnu reč u prvih 45 minuta, a za Napredak protiv Rada pogodio je N’Diaje u 44. minutu. Ispostavilo se da je to bio i jedini pogodak na utakmici, pa je gost kući odneo ceo plen.

Čukarički je tek u finišu meča srušio otpor subotičkog Spartaka, a tri boda „Brđanima” su doneli Todorović i Stojilkjović.

Jedini meč bez golova odigrali su Donji Srem i Novi Pazar.