Kakvo poniženje Bajerna: Volfsburg deklasirao Bavarce, ‘Vukovi’ izujedali Nojera

U prvom meču 18. kola Volfsburg je na svom terenu demolirao Bajern rezultatom 4:1 (2:0) i naneo prvi poraz Bavarcima.

Krenuo je Volfsburg silovito, već u trećem minutu je na semaforu pisalo 1:0. Alonso je izgubio loptu na protivničkoj polovini, a kontru su povukli fudbaleri Volfsburga. De Brujne je uposlio na kraju Dosta kome nije bilo teško da postigne gol – 1:0

Do drugog gola čekao se sam kraj poluvremena, lopta se odbila sjajnom Dostu u ovom meču, a ovaj je uhvatio volej sa ivice šesnaesterca i poslao loptu u rašlje – 2:0.

Pretpostavilo se da je sve gotovo kada je Kevin De Brujne istrčao još jednu kontru za svoj tim. Igrao se 53. minut, navijači Bajerna i Pep Gvardiola su bili veoma ljuti na svoje igrače.

Ipak, odmah su Bavarci smanjili zaostatak. Samo dva minuta je trebalo Huanu Bernatu, pojačanju iz Valensije, da se upiše u strelce i da vrati kakvu takvu nadu Bajernu da može barem do boda.

Volfsburg je uspeo da postigne još jedan gol do kraja meča, učinio je to Kevin De Brujne nakon još jedne kontre Volfsburga savladavši bez problema Manuela Nojera.