Katastrofa Voše u Slovačkoj: Trenčin ‘rasturio’ Novosađane sa 4:0

Fudbaleri Vojvodine u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope poraženi su u Slovačkoj od Trenčina sa 4:0 (1:0).

Igrao se 19. minut kada je Simon blizu ivice šesnaesterca prevario Puškarića, i iz koraka perfektno šutirao i savladao Jovanića za 1:0.

Kubik je pronašao Simona, a on je drugim golom na meču povisio na 2:0 za slovački tim u 53. minutu. Nigerijski napadač koji ima samo 19 godina bio je nerešiva enigma za odbranu Voše pa je sedam minuta kasnije postigao het-trik i rešio pitanje pobednika.

U 72. minutu Trenčin postiže i četvrti gol. Ovoga puta precizan je bio Da Silva, posle prilike koju je sa leve strane stvorio Sajmon.

Trenčin – Vojvodina 4:0 (1:0)

Strelci: Simon u 19, 53. i 60. i Da Silva u 72. minutu.

Stadion u Dupnici: Gledalaca: 4.000. Sudija: Mihael Lerjeus (Švedska).

Trenčin: Volešak, Ramon, Kleščol, Kegli, Holubek, Mišak (od 69. Hajradinović), Baez, Lobotka, Simon, Da Silva (od 80. Mondek), Kubik.

Vojvodina: Jovanić, Babić, Pekarić, Puškarić (od 58. Puškarić), Nastić, Makarić (od 57. Stojanović), Poletanović, Radoja, Alivodić, Ivanić, Veselinović (od 80. Popara).